Вибір ділянки під забудову готелю – один із найбільш відповідальних кроків на шляху до відкриття свого готелю. Однак при виборі землі варто враховувати низку нюансів. Основоположним є бюджет: необхідно визначити яку суму ви виділите на будівництво готелю й на придбання ділянки.
Серед нюансів, на які варто спиратися при виборі землі під готель:
- 1. Категорія готелю. Так, при будівництві хостелів краще вибирати ділянку на околиці міста, щоб знизити вартість ночівлі; якщо ви хочете приймати автотуристів, то мотель має розташовуватися вздовж магістральних ліній. Для іноземних та бізнес-гостей треба відкривати готель у центральній частині міста з гарною транспортною розв'язкою.
- 2. Рівень перспективності землі. У процесі вивчення ділянки необхідно дізнатися, чи є там грунтові води та як глибоко вони лежать, визначити склад води і схильність грунту до осідання тощо.
- 3. Інженерія. Коли ви вибираєте землю під готель, треба з'ясувати, чи є поблизу доступні комунікації, щоб підключити опалення, газ і електрику до будинку. У разі, якщо їх поруч немає, проведення обійдеться вам недешево. Зазвичай інженерні витрати становлять 30-50% від вартості будівництва.
- 4. Інфраструктура. Також необхідно вивчити те, що розташоване поблизу – магазини, ресторани та інші об'єкти інфраструктури. Адже вони також можуть впливати на зручність гостей і їх оцінку вашого об'єкта.
- 5. Екологія. Якщо ви плануєте побудувати заміський готель або базу відпочинку, цей нюанс є одним із найважливіших при виборі ділянки під забудову, оскільки саме він буде визначальним чинником успіху об'єкта. Так, наприклад, наявність озера, річки або лісу неподалік або в складі комплексу може збільшити відвідуваність готелю.
- 6. Можливість під'їзду спецтехніки. Також при підборі землі під готель варто не забувати, що його ще необхідно буде побудувати, а для цього потрібна спецтехніка. Так, варто проаналізувати можливість під'їзду до ділянки, а також те, де він розташований – на рівнині або на височині, що буде враховуватися під час будівельних робіт.
- 7. Розв'язки та якість доріг. При придбанні землі під готель необхідно визначити всі можливі шляхи до нього, а також перевірити якість проведених туди доріг.
- 8. Плани містобудування. Іноді трапляється так, що ділянка може здатися привабливою за всіма параметрами, однак не варто забувати, що міста швидко розширюються й на минулих пустирях з'являються нові об'єкти інфраструктури. Тому варто вивчити плани містобудування прилеглих територій. Навряд чи вашому готелю в майбутньому піде на користь наявність заводу поблизу.
Підводячи підсумки, можна виділити, що найбільш вдалим може стати розташування готелю: у центрі або діловій частині міста; поблизу з пам'ятками; неподалік від транспортних пунктів (аеропортів, вокзалів тощо); біля берегової лінії; вздовж автомобільної траси. Однак водночас важливо враховувати категорію готелю, інфраструктурні, містобудівні та екологічні аспекти місцевості.
Вибір землі – певний фундамент, який сприяє подальшому просуванню будівництва об'єкта та його функціонуванню. Щоб точно переконатися в правильності вибору ділянки, радимо звернутися до професіоналів, які можуть надати поради щодо проходження цього етапу і убезпечити власника від подальших фінансових ризиків.
Детальніше за посиланням про інвестиції в готельну нерухомість.
Підписуйтеся на наш блог, щоб бути в курсі подій ринку гостинності України!