Стаття опублікована на сайті PRAGMATIKA.MEDIA.
Тетяна Морозова, провідна архітекторка Ribas Hotels Group, розповідає про особливості «зеленої архітектури» та головні тенденції її впровадження в сфері будівництва готелів.
Екологічність готелю розвивається у двох ключових напрямах – зменшення впливу на довкілля та покращення здоров’я людини. І тенденція до реалізації подібних проєктів в Україні активно набирає обертів.
В умовах повномасштабної війни поява таких об’єктів є особливо важливою, адже екологія в країні значно погіршилася, і це є одним зі шляхів до її покращення. Так, за даними Державної екологічної інспекції, з 24 лютого 2022 року понад 280 000 квадратних метрів українського ґрунту забруднено небезпечними речовинами. Крім того, понад 59 000 гектарів лісів та інших насаджень випалені ракетами та снарядами.
Суть екологічного дизайну
Поняття екологічного дизайну полягає у використанні в процесі створення проєкту екологічно чистих матеріалів. Наприклад, відмова від застосування орієнтовано-стрічкової дерев’яної плити, яка може виділяти шкідливі речовини, особливо під час перебування людини в приміщенні з цим матеріалом. Та якщо ви використовуєте дерев’яні стружкові плити, обов’язково їх правильно кромкувати, щоб уникнути шкідливих викидів, що можуть впливати на здоров’я гостей.
Серед прикладів підходів, що роблять готель екологічним також є:
- Перероблені матеріали. Ще одним аспектом екологічного дизайну є використання об’єктів, матеріалів або виробів, зроблених з перероблених матеріалів. Це сприяє зменшенню екологічного відбитка під час будівництва та реалізації проєкту.
- Локальні матеріали. Також на цьому етапі важливо обирати локальні матеріали, адже їхнє транспортування з віддалених територій супроводжується значним екологічним відбитком. Вагомий вплив на екологію має і перероблення будівельного сміття.
- Енергоефективність. Крім того, під час дизайну та проєктування будівлі треба враховувати її енергоефективність. Використання світлих кольорів для стін сприяє кращому поглибленню світла, що зменшує споживання енергії та впливає на освітлення та обігрів. Встановлення енергоефективних вікон та технічних рішень, таких як ізоляція та системи регулювання температури, підвищує ефективність будівлі та зменшує витрати енергоресурсів під час її експлуатації.
- Система опалення. Нині одним з основних чинників, що впливають на екологічну стійкість готелів, є система опалення. Багато готелів використовують традиційні методи опалення, зокрема дрова, що є шкідливим для довкілля. Наприклад, таким методом користуються в багатьох закладах розміщення в Буковелі. Щоб зменшити вплив на довкілля, готелі також можуть впроваджувати інноваційні методи опалення, такі як використання теплових насосів та перехід до більш екологічних джерел енергії. Перехід на опалення на основі електроенергії або використання теплових насосів є кроком до вдосконалення енергоефективності та зменшення викидів CO2.
- Економія енерговитрат. Екологічний дизайн також охоплює заходи для зменшення енерговитрат та оптимізації теплопостачання приміщень, враховуючи технологічні інновації та технічні рішення. У межах цього насамперед важливо розв`язати питання з водопостачанням. Варто використовувати екологічні системи очищення води. Також необхідно ефективно зберігати та підігрівати воду. Використання сонячних панелей для її обігріву може підвищити енергоефективність будівлі.
Під час проєктування наших готелів ми завжди звертаємо увагу на екологічність, розглядаючи можливості оптимізації витрат енергії. Це включає використання теплових насосів, вибір енергоефективних вікон та розробку фасадів з урахуванням теплоізоляції.
Продовження читайте на сайті PRAGMATIKA.MEDIA.
Підписуйтесь на наш блог, щоб не пропустити актуальні статті на тему гостинності!