Ми продовжуємо працювати над власною аналітикою і сьогодні презентуємо дослідження літнього відпочинку в Україні, проведене дослідницькою компанією Gradus для Ribas Hotels Group. У ньому можна дізнатися:

Статистика, яка міститься у дослідженні.

Останній та запланований відпочинок. 80% опитаних мали останню відпустку в Україні. У більш ніж половини респондентів (55%) минулий відпочинок був у 2023 році. 51% опитаної цільової аудиторії планують у 2024 році подорожувати Україною (особливо вікова категорія 18-24 — 72%). Третина (33%) опитаних мали три відпустки за останні 3 роки, приблизно стільки ж опитаних (30%) мали 2 відпустки. У майже однакових часток опитаної цільової аудиторії – 35% та 36% — останні відпустки тривали 4-7 днів та від 1 до 2 тижнів відповідно. На майбутнє літо респонденти найчастіше планують відпустки тривалістю від 1 до 2 тижнів (42%) та від 4 до 7 днів (34%).

Відпочинок під час воєнного стану. Переважна більшість опитаних* (85%) позитивно ставиться до відпочинку в межах України під час воєнного стану. Відпочинок за кордоном під час війни позитивно оцінюють дещо менше опитаних людей — 66%. Серед заходів безпеки, які мають бути у місцях відпочинку під час війни, найчастіше називали: укриття, бункери біля готелю / туристичних об'єктів (75%); запаси на випадок екстрених ситуацій (64%); системи екстреної комунікації та сповіщення (62%); інформування гостей про заходи безпеки (60%), плани евакуації (59%), навчання персоналу навичкам першої медичної допомоги (57%) та навчання персоналу евакуації у разі надзвичайної ситуації (56%).

Місця для відпочинку. Найпопулярнішим місцем для відпочинку є сімейний готель, як для минулої (29%), так і для відпустки, що планується (30%). Найпопулярніші регіони України, в яких опитані відпочивали минулого разу, — це Закарпаття (12%) та Львівська область (11%). Планують відпочивати влітку 2024 року найчастіше у Львові (12%), Закарпатті (12%), Одесі (11%) та Карпатах (10%). Серед найважливіших критеріїв вибору населеного пункту для відпочинку виділяються такі: природне середовище, вигідна ціна та безпека.

Додаткові послуги від готелів. Найбільш затребуваними додатковими послугами готелів стали: дегустація місцевих продуктів / страв (41%), екскурсії до визначних місць або культурних пам'яток (35%), програми оздоровлення та лікування (33%) та мобільний додаток готелю з широким функціоналом (28%). Значний відсоток респондентів (85%) повідомив про готовність обрати невідомий йому раніше готель за умов, якщо той запропонував би хоча б одну з перелічених в анкеті додаткових послуг.

*Для формування дослідження були опитані чоловіки та жінки віком 18-55 років, які проживають в Україні, в містах з населенням 50 тис.+, мають дохід середній та вище. Мали відпочинок за останні 3 роки та не відхиляють відпочинок протягом літа 2024 року. Кількість результативних інтерв’ю — 450.

Більше інформації ви знайдете у дослідженні за посиланням. Ribas Hotels Group готова відповісти на всі ваші запитання та надати додаткову інформацію.