У Сполучених Штатах приблизно 44% синів лікарів вибирають медичні спеціальності та 28% синів адвокатів — юриспруденцію. У нашій країні подібних досліджень не проводили, але мало кого можна здивувати династіями медиків чи юристів у декількох поколіннях. У таких сім’ях підліток є прямим продовжувачем професії або сімейного бізнесу і досить рідко обирає інший професійний шлях. Додамо, що у світі налічується більше 52 тисяч професій, а пересічний учень може перерахувати хіба що 30-40 із них. Це зумовлено тим, що учні асоціюють професію зі шкільним предметом або чують про деякі спеціалітети від батьків.

Досить поширеною проблемою у розрізі вибору майбутньої професії є те, що сучасні школярі губляться в розмаїтті спеціальностей. І основними мотивами вступу до вищих навчальних закладів технічного напрямку випускники назвали бажання уникнути служби в армії — 33%; престижність вузу — 32%, інтерес до професії — 31%.

З глобальних перспектив школярі відзначили прагнення до високого заробітку — 34%; прагнення швидше стати незалежним, що практично те ж саме — 30%. І 29% планують працювати, тому що їм подобається спеціальність.

Така ситуація виливається у подальшу безрадісну статистику. За даними ресурсу Rabota.ua 58% випускників вишів не працюють за отриманим фахом і дня.

У зв’язку з цим гостро постає питання профорієнтації школярів. Однак, просто перерахувати для них спеціальності, їхні плюси та мінуси недостатньо для усвідомленого вибору професії. Потрібно не тільки наочно показати робочі процеси, а дати «доторкнутися» до них.

Компанія Ribas Hotels Group регулярно проводить екскурсії в головний офіс для школярів міста і дітей співробітників мережі. Керівники відділів розповідають про роботу своїх департаментів і розкривають деякі закулісні секрети функціонування готелів. Хлопці та дівчата мають можливість зайти у відділи, приховані від очей більшості людей, і в буквальному сенсі доторкнутися до технологій роботи з гостями, проектування і просування об’єктів.