Класифікація готелів – це відведення їм певного рангу залежно від наявності певних зручностей для гостей. Як правило, така система дає можливість оцінити статус готелю туристами перед заїздом і формувати очікування.

Класифікація зірок готелів є найпопулярнішим способом категоризації. Однак і вона має свою специфіку. Оскільки досі немає єдиної класифікації готелів у світі, кожна країна вказує свої вимоги до категорії місць розміщення.

Однак спроби створення загальної системи були. Так, у 2009 році було створено Hotelstars Union. Ця угода підвищує репутацію і якість готельної індустрії, забезпечуючи прозорість і безпеку для гостей і тим самим заохочує готельний маркетинг.

У цій статті ми розберемо систему присвоєння зірок українським об'єктам згідно з Національним стандартом України й порівняємо його вимоги з правилами системи Hotelstars Union.

Готель категорії 1* в Україні пропонує невисокий рівень комфорту. Як правило, такі об’єкти розташовані в непримітних місцях. Готелі цієї категорії найчастіше невеликі та мають у розпорядженні понад 10 номерів. Харчування там не передбачається, а зручності можуть бути на поверсі. Однак об'єкти мусять включати:

Система Hotelstars Union від таких готелів вимагає:

(Готель «Лайм», Київ)

Готель 2* – це туристичний клас. Найчастіше там розташовуються туристи, які подорожують недорогими екскурсійними маршрутами. Відповідно до європейських та американських стандартів, у номері такого готелю мусить бути санвузол і телевізор. Іноді ресторан у готелі розташований в холі одного з поверхів і пропонує континентальний сніданок. В Україні, крім перерахованих вище пунктів, готель мусить включати:

Вимоги Hotelstars Union для таких готелів:

(Готель «Олександрія», Київ)

Готель 3* можна віднести до більш високої категорії та найпоширенішої. У цьому випадку мова йде про зручності в номері, наявність мила, шампуню й іноді фена. У деяких таких готелях є мінібар і кондиціонер. Крім усього перерахованого раніше, в Україні тут неодмінно мають бути:

Hotelstars Union стандарти для таких готелів:

(Готель «Турист», Київ)

Готелі 4* вважаються об'єктами з високим рівнем сервісу. Простори цього класу орієнтовані на людей із середнім достатком. Вони передбачають гарне місце розташування: у центральній локації міста або на першій лінії пляжу. Крім вищезазначеного переліку, в Україні вони мусять включати:

Вимоги Hotelstars Union для готелів такого типу:

(ГотельWall Street Hotel, Одеса)

Готелі 5* надають широкий спектр послуг. П'ятизіркові місця для розміщення, які відповідають категорії, нагадують невелике містечко з усією необхідною інфраструктурою. В Україні такі об'єкти мусять включати:

Вимоги Hotelstars Union для таких готелів:

(Готель NEMO Hotel Resort & SPA, Одеса)

У зв'язку з тим, що єдиної класифікації готелів немає, перераховані вище правила актуальні не скрізь. Наприклад, американські тризіркові об’єкти близькі до чотиризіркових у Європі. А в тризіркових готелях в Азії наявність мінібару, телевізора й холодильника в номері не є обов'язковим. Тут працює не закономірність, а кон'юнктура попиту. Тому найчастіше вартість номеру в готелях різних категорій може збігатися, або навпаки – ціни можуть відрізнятися навіть у готелях одного класу.

Варто зазначити, що всі об'єкти піддаються перевірці, яка підтверджує або спростовує факт дотримання вимог щодо їхньої класифікації. На сьогодні це питання стоїть особливо гостро, оскільки після прийняття Закону України «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор» цей процес є обов'язковим.

Як правило, процедура класифікації проходить у кілька етапів і в результаті готель отримує акт, у якому прописується до якої категорії її можна віднести. Після цього документація розглядається акредитованою комісією, яка в подальшому видає свідоцтво з категорією об'єкта. Цей процес є досить трудомістким, тому краще звертатися до фахівців, які будуть гарантувати Вам професійний підхід до сертифікації Вашого готелю.

Детальніше про Готельний консалтинг від Ribas Hotels Group. Детальніше за посиланням.

Підписуйтеся на наш блог, аби дізнаватися найцікавіші факти про готельний ринок України.