Діловий туризм – це той різновид туризму, який перемогти не зміг навіть карантин, оскільки ділові поїздки неминучі. Можливо деякі компанії скоротили кількість відряджень, проте повністю скасувати їх – означає призупинити певні процеси бізнесу. Відповідно, попит на бізнес-готелі, які можуть надати всю необхідну інфраструктуру для важливих переговорів, залишається активним.
Концепція бізнес-готелів є однією з головних на ринку готельних послуг, це можна пояснити сформованим попитом на розміщення. Так, ділові поїздки складають більш ніж 50% з усіх у світі. Поїздки на відпочинок або лікування – понад 40%, на інші цілі припадає 10% від загального попиту.
Бізнес-готелі розташовані в усіх головних містах країн. Особливо багато їх у великих економічних центрах: Нью-Йорк, Сінгапур, Гонконг, Франкфурт, Шанхай тощо.
Особливості бізнес-готелю
Бізнес-готелі – це об'єкти, розташовані в центральних або ділових районах міст. Ділові люди, які є цільовою аудиторією таких готелів, цінують свій час, тому при виборі готелю керуються його розташуванням. Готелі бізнес-класу надають гостям професійне бізнес-обслуговування: від послуг трансферу до конференц-залу. Також у бізнес-готелях надають такі послуги, як доставка кореспонденції, організація ділових заходів за запитом, послуги перекладача, юриста тощо, замовлення квитків на будь-який різновид транспорту, а також обмін валют та прокат автомобілів.
Що стосується внутрішніх складових, такі об'єкти мають бути обладнані сучасною оргтехнікою, а також Wi-Fi-покриттям. Впровадження в готель будь-яких технічних новинок безсумнівно стане плюсом і може зіграти вирішальну роль під час вибору гостем саме цього готелю.
Для успішного обслуговування постояльців бізнес-готелі мають відповідати певним правилам:
- Готель має розташовуватися неподалік від адміністративних, громадських та інших центрів міст.
- У номерному фонді мають превалювати одномісні номери.
- Необхідно, щоб у кожному номері була зона для роботи.
- У номерному фонді мають бути апартаменти, для випадку, якщо ділові люди приїжджають із сім'єю.
- Варто обладнати простори для проведення ділових подій: конференц-зали, переговорні кімнати тощо.
- Неподалік від готелю мають перебувати служби фінансового забезпечення: банківські відділення, пункти обміну валюти тощо.
- У складі об’єкта має бути ресторан і бар, а також послуга доставки їжі в номер.
- У готелі треба обладнати паркінг.
Крім вищевказаних правил, готель, залежно від зірковості, має дотримуватися вимог сертифікації. Про них ми писали раніше.
Бізнес-готелі та коронакриза
На готельній галузі карантин відбився сповна. Так, заповнюваність багатьох готелів в Україні впала, особливо це стосується нетуристичних міст. Кількість іноземних гостей значно скоротилося, проте внутрішній туризм мав місце бути, особливо влітку. Головним туристичним напрямком була Одеса.
Однак готельєри розуміють, що в умовах пандемії їх об'єктам необхідні зміни – той формат, який буде залучати гостей навіть в умовах карантину. Це стосується й бізнес-готелів, оскільки зараз, коли багато хто обирає онлайн-зустрічі, попит на конференц-зали та розміщення в таких об'єктах скоротився. Так, деякі бізнес-готелі замислюються про створення чогось спільного між готельним номером і офісом. У такому просторі можна буде комфортно жити, працювати і спати. А деякі й зовсім переглянули свою цільову аудиторію і почали віддавати частину своїх номерів у довгострокову оренду. Це користується попитом серед IT-фахівців і тих, хто працює дистанційно.
Український досвід бізнес-готелів
Під управлінням компанії Ribas Hotels Group перебувають такі бізнес-готелі в Одесі:
- Wall Street. Дизайн готелю виконаний у стилі «ар-деко» – гармонійне поєднання стриманості та вишуканості, модерну та неокласицизму. Номери та лобі оформлені в спокійних тонах, які не відволікають від роботи і відпочинку.
- Bossfor. Це вишуканий і сучасний готельно-ресторанний комплекс бізнес-класу. Він підходить як для сімейного відпочинку, так і для ділових поїздок. У готелі інтер'єр виконаний у сучасному стилі. В обробці використовувалися тільки натуральні матеріали – камінь, мармур і дерево. Є конференц-сервіс – ідеальне місце для ділових зустрічей і переговорів.
- Isadge. Це проєкт міського готелю. Isadge – не класичний готель, а новий яскравий продукт, де можна буде відпочити в тихому номері та голосно провести дозвілля в барі готелю. Формат орієнтований на покоління мандрівників, яких називають "Bleisure": business + leisure. Вони приїжджають у відрядження або на бізнес-зустріч, але водночас хочуть отримати максимум від поїздки, познайомитися з містом і добре провести час.
Ми знаємо все про проєктування, реалізацію та управління бізнес-готелем. Компанія Ribas Hotels Group надає управлінські, маркетингові, консалтингові та інші послуги в готельній галузі. За професійним підходом звертайтеся до Ribas Hotels Group!
Детальніше за посиланням про інвестиції в готельну нерухомість.
Підписуйтеся на наш блог, щоб залишатися в курсі головних трендів ринку гостинності України!