Успіх готелю на сьогодні багато в чому залежить від його дизайн-проєкту, за розроблення якого треба враховувати низку чинників, серед яких співвідношення номерного фонду, громадських просторів, технічних приміщень. Про те, як оформити місце для розміщення так, щоби воно було презентабельним і привабливим для гостей ми розповімо в цій статті.
Насамперед за підготовки проєкту треба врахувати, що готелі кожної категорії мають свою специфіку:
- Мережеві готелі. У дизайн-проєкті готелів такого типу обов'язково треба дотримуватися вимог мережі (це можуть бути як колірні рішення, особливе планування, так і певні меблі, які використовують в усіх об'єктах готельного оператора).
««Однак варто зазначити, що на світовому готельному ринку зараз йде тенденція відходу від стандартизації дизайну на користь локалізації та кастомізації. Якщо раніше гість любив свій кращий досвід повторювати, то тепер він щоразу хоче отримувати новий. Навіть такі великі готельні мережі, як Accor і Marriott International почали створювати різні лінійки об’єктів залежно від їхніх локальних особливостей. Безумовно, загальні деталі фірмового стилю повторюються, але тематика змінюється», – розповів Віталій Швальцвальдер, співзасновник ТОВ «IМЛА», компанії, яка займалася проєктуванням і авторським наглядом за будівництвом деяких об'єктів Ribas Hotels Group. - Незалежні готелі. Проєкт дизайну таких готелів створюється індивідуально, водночас беруться до уваги побажання замовника, тенденції, локальний колорит тощо (наприклад, якщо об'єкт розташований за межею міста, біля лісу, актуальним рішенням було б зробити його дизайн в екостилі).
- Редизайн інтер'єру функціонуючого об'єкта. Він передбачає оновлення інтер'єру, екстер'єру та функціоналу готелю.
Етапи створення дизайн-проєкту готелю
Як за розроблення дизайну мініготелю, так і стандартного об’єкта, етапи роботи над дизайн-проєктом не відрізняються. Процес включає:
- визначення концепції готелю;
- розроблення дизайну всіх приміщень;
- підготовку робочої документації.
Визначення концепції готелю
Робота над дизайн-проєктом готелю починається з оформлення технічного завдання. На цьому етапі вивчається цільова аудиторія готелю, а також детально прописуються нюанси проєктування всіх зон об'єкта, функціонал і потреби щодо його забезпечення. Зазвичай технічне завдання розробляє готельний оператор, який буде управляти готелем.
Розроблення дизайну всіх приміщень
Далі, на основі технічного завдання створюється планувальне рішення. Цей етап також включає розроблення ефективної ергономіки. Саме тоді виконується:
- вимір усіх приміщень і генерація їхніх планів;
- створення схеми розташування меблів;
- планування висотності стелі та розміщення стінових перегородок;
- підбір колірних рішень;
- вибір меблів, обладнання та предметів декору;
- створення схеми освітлення.
«Найважливіше, що варто враховувати на цьому етапі, – співвідношення номерного фонду, громадських просторів, технічних приміщень. Успішний дизайн-проєкт починається з грамотного планування готелю», – поділився архітектор.
Інтер'єр кожного об’єкта має бути цілісним, тобто витриманий в одному стилі. Водночас холу треба приділити найбільшу кількість уваги, оскільки він має відповідальну місію – створювати перше враження про готель у гостей.
Після холу необхідно обміркувати оформлення номерів. Водночас не обов'язково всі вони мають бути ідентичними в оздобленні та меблях. Важливо тільки, щоби їхній інтер'єр належав до одного стилю.
Меблі грають у дизайні важливу роль. Неправильний їхній вибір і розміщення може істотно вплинути на вартість реалізації готелю. Варто звернути увагу на ергономічність обраніх меблів, краще віддати перевагу багатофункціональним предметам.
Також необхідно не забувати про освітлення. За вибору освітлювальних приладів треба керуватися насамперед економічністю. Так, хорошим варіантом буде LED-освітлення. Також для економії коштів необхідно розробити раціональну схему розміщення ламп.
Після завершення робіт дизайнери створюють 3D-візуалізацію, що дає змогу замовнику детально вивчити інтер'єр і екстер'єр готелю.
Підготовка робочої документації
Фінальним етапом є підготовка всієї необхідної документації. Варто зазначити, що розробленням дизайн-проєкту готелю може займатися як дизайнер, так і проєктний менеджер, що спеціалізується на створенні таких концепцій галузі HoReCa. У разі редизайну папери безпосередньо передаються студії, яка буде продовжувати роботу з проєктом.
Історія створення дизайн-проєкту готелю Bortoli в незвичайному будинку
«Розроблення дизайн-проєкту готелю Bortoli, роташованого в Одесі, була досить складною. Це пов'язано з тим, що готель облаштовано в старовинній будівлі, у приміщенні колишньої хімчистки. Останній ремонт там проводився в 70-і роки ХХ-го століття. З погляду економічної доцільності нам необхідно було вписати туди 10 номерів, що було дуже важко через невелику площу. У підсумку ми зробили дуже маленькі кімнати – приблизно 14,7 м2. Однак фокус у тому, що ніхто з гостей ще не поскаржився, що вони невеликі. Справа в тому, що ми визначили місце в номерах, що мало використовується – це простір над тумбочками й під ними, і вигадали розмістити з двох сторін від ліжка замість тумб шафи, у нижній частині яких сховали мінібар, а також вписали туди дві розетки. Що стосується столу, то його ми зробили, подовживши підвіконня. Отже, ми вивільнили максимум площі в номері. Примітно, що про дизайн цього готелю дуже багато хороших відгуків від гостей. Його успішному функціонуванню також сприяє те, що там є громадська зона, яка формує гарну додану вартість. Постояльці там проводять свій час, п'ють каву, розмовляють і фотографуються. Такий простір робить готель ще цікавішим для гостей»
– розповів Віталій.
Оформлення дизайну – важливий аспект, якість якого впливає на успішне функціонування кожного готелю. Для такої роботи необхідно вибирати професіоналів, адже процес будівництва й успішність подальшої роботи об’єкта залежатимуть від грамотності роботи дизайнерів.
У нашому блозі ми розкриваємо найактуальніші теми сфери гостинності. Підписуйтесь!