Прибуткова нерухомість поступово набуває популярності в Україні як новий спосіб інвестицій. Вона являє собою простір із повним оздобленням і меблюванням та може мати території в загальному користуванні всіх мешканців (басейн, дитячі кімнати, сауна, місця для барбекю, фітнес-клуб тощо). Інвестуючи в юніт, власник одночасно може користуватися ним. Всі турботи з обслуговування номера і пошуку гостей бере на себе керівна компанія.
Класифікація прибуткової нерухомості:
- житловий фонд (квартири в оренду, прибутковий будинок);
- комерційна нерухомість (хостел, готель, апарт-готель);
- напівкомерційна нерухомість (власність + оренда) (сервісні апартаменти, кондоготель).
Основні характеристики:
- Пришвидшує повернення інвестицій від пулу орендарів, забезпечує вищу віддачу від оренди через зниження вакантності та простоїв.
- Прискорює темпи продажів на 30% та ліквідність при перепродажах. Формат менш схильний до волатильності цін.
- Значно прискорює реалізацію та запуск проєкту через залучення коштів приватних інвесторів.
- Прибутковість апарт-готелів становить 10-15% річних. Середня окупність інвестиції становить 7-8 років, навіть за середньорічної заповнюваності на 50-60%.
Читайте повну версію дослідження:
Для аналітики в дослідженні використовувались дані World Bank Travel and Tourism, Hotel Franchise Development Cost Guide, Hotel Matrix, наші власні в Ribas Hotels Group, також інформація Державної прикордонної служби, Державного агентства розвитку туризму, Державної служби статистики України та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Авторизуйтесь у чат-боті за цим посиланням та отримайте інші корисні матеріали: маркетингові дослідження, мануали та новини зі світу прибуткової готельної нерухомості.