Успіх готелю на сьогодні багато в чому залежить від його дизайн-проєкту, за розроблення якого треба враховувати низку чинників, серед яких співвідношення номерного фонду, громадських просторів, технічних приміщень. Про те, як оформити місце для розміщення так, щоби воно було презентабельним і привабливим для гостей ми розповімо в цій статті.

Насамперед за підготовки проєкту треба врахувати, що готелі кожної категорії мають свою специфіку:

Етапи створення дизайн-проєкту готелю

Як за розроблення дизайну мініготелю, так і стандартного об’єкта, етапи роботи над дизайн-проєктом не відрізняються. Процес включає:

Визначення концепції готелю

Робота над дизайн-проєктом готелю починається з оформлення технічного завдання. На цьому етапі вивчається цільова аудиторія готелю, а також детально прописуються нюанси проєктування всіх зон об'єкта, функціонал і потреби щодо його забезпечення. Зазвичай технічне завдання розробляє готельний оператор, який буде управляти готелем.

Розроблення дизайну всіх приміщень

Далі, на основі технічного завдання створюється планувальне рішення. Цей етап також включає розроблення ефективної ергономіки. Саме тоді виконується:

«Найважливіше, що варто враховувати на цьому етапі, – співвідношення номерного фонду, громадських просторів, технічних приміщень. Успішний дизайн-проєкт починається з грамотного планування готелю», – поділився архітектор.

Інтер'єр кожного об’єкта має бути цілісним, тобто витриманий в одному стилі. Водночас холу треба приділити найбільшу кількість уваги, оскільки він має відповідальну місію – створювати перше враження про готель у гостей.

Після холу необхідно обміркувати оформлення номерів. Водночас не обов'язково всі вони мають бути ідентичними в оздобленні та меблях. Важливо тільки, щоби їхній інтер'єр належав до одного стилю.

Меблі грають у дизайні важливу роль. Неправильний їхній вибір і розміщення може істотно вплинути на вартість реалізації готелю. Варто звернути увагу на ергономічність обраніх меблів, краще віддати перевагу багатофункціональним предметам.

Також необхідно не забувати про освітлення. За вибору освітлювальних приладів треба керуватися насамперед економічністю. Так, хорошим варіантом буде LED-освітлення. Також для економії коштів необхідно розробити раціональну схему розміщення ламп.

Після завершення робіт дизайнери створюють 3D-візуалізацію, що дає змогу замовнику детально вивчити інтер'єр і екстер'єр готелю.

Design-project

Підготовка робочої документації

Фінальним етапом є підготовка всієї необхідної документації. Варто зазначити, що розробленням дизайн-проєкту готелю може займатися як дизайнер, так і проєктний менеджер, що спеціалізується на створенні таких концепцій галузі HoReCa. У разі редизайну папери безпосередньо передаються студії, яка буде продовжувати роботу з проєктом.

Історія створення дизайн-проєкту готелю Bortoli в незвичайному будинку

disgne-project2

Оформлення дизайну – важливий аспект, якість якого впливає на успішне функціонування кожного готелю. Для такої роботи необхідно вибирати професіоналів, адже процес будівництва й успішність подальшої роботи об’єкта залежатимуть від грамотності роботи дизайнерів.

У нашому блозі ми розкриваємо найактуальніші теми сфери гостинності. Підписуйтесь!