Артур Лупашко (СЕО Ribas Hotels Group) завітав на прямий ефір до засновника ARHA GROUP Ігоря Ільчишена

Пропонуємо вам короткий виклад інтервʼю. Повну версію ви можете подивись за посиланням.

Ігор Ільчишен:

Сьогодні ми розглянемо тему прибуткової нерухомості з гарантією окупності. У цьому інтерв'ю ми детально обговоримо, як створюються і реалізуються наші спільні проекти, як формується фінансова модель і які фактори впливають на їх успіх. Ми торкнемося важливих аспектів фінансового планування, викликів, з якими стикається бізнес, та інноваційних підходів до управління нерухомістю.

Я б виділив декілька основних векторів нашого діалогу:

1. Партнерство з Ribas Hotels Group (загалом)

Компанія Ribas Hotels Group є незмінним партнером наших проектів. Ми завжди прагнемо забезпечити високий рівень обслуговування та стабільний прибуток для наших інвесторів. Артур Лупашко, засновник і власник Ribas Hotels Group, ділиться своїм баченням та досвідом у цій сфері. Успішне партнерство базується на взаємній довірі, професіоналізмі та спільних цілях, які допомагають нам досягати високих результатів.

2. Як формуються фінансові моделі

Формування фінансових моделей — це складний і багатоступеневий процес, що включає в себе глибокий аналіз ринку, економічних тенденцій та потенційних ризиків. Артур розповів, як йому пощастило познайомитися з Володимиром Ростаком, директором Буковелю, який поділився своєю методикою детального обліку витрат на кожен номер готелю. Цей підхід надихнув Ribas Hotels Group на створення власної системи глибокої аналітики.

3. Важливість детальної аналітики

Для точного прогнозування фінансових показників Ribas Hotels Group збирає і аналізує великий обсяг даних. Ці дані якраз за запитом дають партнерам, в тому числі нам в ARHA Group. Кожен готель має свою унікальну фінансову модель, яка враховує такі фактори, як середня тривалість проживання гостей, їхні витрати на додаткові послуги, регіональні особливості та багато інших. Це дозволяє компаніям-партнерам максимально точно прогнозувати доходи і забезпечувати стабільність бізнесу.

Артур Лупашко:

Саме так — детальна аналітика включає не лише прогнозування прибутків, а й контроль витрат, аналіз ринку, конкурентів, а також оцінку потенційних ризиків. Використання сучасних інструментів бізнес-аналізу та великих обсягів даних дозволяє створювати точні фінансові моделі, які враховують усі можливі сценарії розвитку подій. Останні роки стали великим випробуванням для готельного бізнесу. Пандемія COVID-19 та війна в Україні створили безпрецедентні виклики. Проте завдяки гнучким і прагматичним фінансовим моделям, Ribas Hotels Group змогла швидко адаптуватися і навіть у кризові часи забезпечувати прибутковість своїх проектів. Наприклад, пандемія змусила багатьох українців залишитися вдома, що, у свою чергу, збільшило попит на внутрішній туризм і дозволило успішно працювати в Карпатах. Війна в Україні також змусила бізнес адаптуватися до нових умов. Ми з Ribas Hotels Group оперативно внесли зміни у свої фінансові моделі, враховуючи військовий стан і можливі сценарії розвитку подій. Це дозволило компанії залишатися стабільною і забезпечувати прибуток навіть у найскладніші часи.

Ігор Ільчишен:

4. Варто згадати також про інклюзивність та універсальний дизайн

Один із важливих аспектів діяльності ARHA Group та керівної компанії Ribas Hotels Group — це інклюзивність. Усі нові проекти ARHA враховують потреби людей з інвалідністю. Це включає спеціальні номери, санвузли та інфраструктуру, що забезпечує зручність для всіх гостей. Артур розповів про універсальний дизайн, який має враховувати потреби людей з різними фізичними можливостями, включаючи тих, хто користується протезами або має проблеми зі слухом і(чи) зором. Універсальний дизайн також включає створення комфортних умов для матерів з маленькими дітьми, людей похилого віку та інших груп населення. Це дозволяє зробити готелі доступними для широкого кола гостей і забезпечити високий рівень комфорту для всіх.

5. Концепції нових проектів

Однією з ключових складових успіху проектів ARHA разом з Ribas Hotels Group є унікальні концепції. Кожен проект розробляється з урахуванням місцевих особливостей і спрямований на створення унікального клієнтського досвіду. Важливою складовою є залучення місцевих елементів в архітектуру, декор та сервіс. Це створює особливу атмосферу і приваблює гостей. Наприклад, в проекті “POTAY Диво-хутір" акцент зроблено на природні матеріали і традиційний стиль, що гармонійно поєднується з навколишнім ландшафтом Карпат. Це дозволяє гостям повністю зануритися в атмосферу місцевої культури і природи. У проекті WOL у Вінниці використовуються сучасні архітектурні рішення і технології, що забезпечують високий рівень комфорту і зручності для гостей.

6. Поточні та майбутні проекти — окрема увага

Серед поточних проектів ARHA Development та Ribas Hotels Group виділяються комплекс AMA, POTAY та апарт-готель WOL. Кожен з них має свою унікальну концепцію і відповідає високим стандартам якості. Зокрема, той же “POTAY Диво-хутір" розташований у мальовничій місцевості Карпат і пропонує відпочинок в унікальних будиночках з прекрасними краєвидами. Комплекс AMA вже на фінальній стадії оздоблення, і незабаром перші інвестори зможуть отримати свої котеджі. Апарт-готель WOL у Вінниці також активно будується, і ми вже вийшли з землі, що є важливим етапом. Проект AMA включає 30 котеджів, які вже знаходяться на фінальній стадії оздоблення і комплектації. Планується, що до кінця року всі об'єкти будуть передані власникам. POTAY складається з 47 будиночків, 19 з яких вже мають залиті фундаменти. WOL у Вінниці включає 87 номерів і вже знаходиться на етапі заливки фундаментів. Ці проекти демонструють високу динаміку розвитку і відповідають найвищим стандартам якості.

Ігор Ільчишен: “На жаль, війна в Україні також внесла свої корективи в роботу компанії”.

Артур Лупашко: “Проте Ribas Hotels Group швидко адаптувала свої фінансові моделі, враховуючи військовий стан. Наприклад, один із проектів, який компанія взяла під своє управління, перевиконав бюджет вдвічі, незважаючи на складні умови. Це свідчить про високу ефективність і гнучкість фінансових моделей компанії. Військовий стан вплинув на багато аспектів роботи компанії, включаючи планування, логістику та управління ресурсами. Ribas Hotels Group активно працює над удосконаленням своїх фінансових моделей і підходів до управління, щоб забезпечити стабільність і прибутковість навіть у найскладніші часи.”

Ігор Ільчишен: Розкажи про довіру.

Артур Лупашко: “Це скоріше і про прозорість. Однією з важливих ініціатив Ribas Hotels Group є створення платформи прозорих закупівель. Це дозволяє мінімізувати ризики корупції і забезпечити конкурентоспроможні ціни на всі товари та послуги, що використовуються в готелях. Інвестори можуть бути впевнені, що всі процеси максимально прозорі і підконтрольні. Створення платформи прозорих закупівель також сприяє підвищенню ефективності управління і зниженню витрат. Це дозволяє забезпечити високу якість послуг і знизити ризики для інвесторів. Прозорість і відкритість — це ключові принципи, на яких будується робота.”

Підписуйтесь на наш блог, щоб не пропустити новини ринку гостинності!