Недавно на просторах інтернету з'явився голосовий додаток "Клабхаус". З ініціативи керуючої компанії мережі готелів Ribas Hotel Group був створений клуб готельєрів України, де щовівторка о 18:00 проводиться кімната "Ribs Rooms", головним завданням якого є обговорення актуальних питань готельної індустрії в Україні. Одна з бесід була присвячена курорту Буковель. Представники провідних готелів Буковеля разом підводили підсумки зимового сезону і ділилися досвідом. Для готелю Ribas Karpaty цей сезон дебютний, але нашим колегам "старожилам" було, з чим порівнювати цей і минулий рік. Своїм досвідом поділився Андрій Маренчук (мережа готелів Ribas Hotel Group), Олексій Волошин (готель Edem Resort Medical & SPA), Тарас Тустанівський (готель "Стара Правда"), Андрій Галуша (мережа готелів Fomich), а так же Валерій Поляков (Cartel Holding ).

Вiлла “Буко” Буковель

Це був короткий період "зимових канікул" в Буковелі, який почався в кінці листопада і закінчився в середині березня. Але, на щастя, для представників готелів, які брали участь в кімнаті, сезон виявився позитивним: сезонний план було виконано , а у деяких готелів навіть перевершив торішній. Заповненість номерів варіювалася від 82% до 96%. Йдеться про такі готелі як: Ribas Karpaty, Мережа готелів Fomich, "Стара Правда", Вілла "Буко" (мережа готелів Едем Ресорт), а також мережу ресторанів Cartel.

“Стара Правда” Буковель

Контингент гостей та конкуренція

Ні для кого не секрет, що закриття кордонів призвело до зростання внутрішнього туриста, український турист вибирав Буковель замість західних курортів Європи. Однак, приємною несподіванкою виявилися гості з таких країн як Грузія, Румунія, країни Прибалтики. Також позитивним фактом цього року стало те, що інфраструктура, кілометраж трас і кількість підйомників Буковелі була поза конкуренцією в порівнянні з іншими лижними курортами (Туреччина, Чорногорія).

На ринку з'явилося більше підйомників, нових готелів.

Цікаво, що в цьому сезоні ще один контингент гостей викликав "Бум" серед готелів - це контингент немовлят (дітей до 1 року). Кількість малюків була настільки великою, що проблемою виявилася не тільки парковка машин, але і парковка колясок.

Співробітники

У питанні співробітників думки розділилися. Готель Ribas Karpaty надавав житло співробітникам, виявилися невеликі труднощі в цьому питанні (недостатньо місць), та все ж це стало вирішуваною проблемою. Однак для тих, хто вважає за краще заробляти в сезонних готелях за кордоном (наприклад, в Польщі), хороші новини все-таки є. Заробітна плата з кожним сезоном стає все більш високою, а у деяких департаментів, таких, як F&B, є можливість підняти свій дохід більше 70 000 грн в місяць тільки на чайових, у інших відділів так само зарплата варіюється на позначці 1000 у.е . у місяць.

"Pets friendly"

Багато мереж готелів, за додаткову оплату (200 - 250 грн), приймають у себе гостей з маленькими собаками (до 5 кг).

Готелі Fomich включають в послугу пелюшку, дві миски і іграшку, що дозволяє зробити проживання гостей набагато комфортніше. Якщо постояльці хочуть привезти з собою улюбленця, рекомендується брати в оренду котеджі, а не Апарт-номера (готелі як правило попереджають про це при бронюванні.), Так як не варто забувати про комфорт проживаючих в сусідніх номерах. Але при цьому, не дозволяється приходити з тваринами в такі місця як СПА і ресторан, в уникненні проблем з шумом і чистотою.

F&B Spa Resort Bukovel

СПА

Після тривалого катання на лижах чи сноуборді, релакс в СПА - це вже не розкіш, а потреба. Основні СПА комплекси, що задали "планку" курортам Буковеля - це VODA Club і Radisson Blu Bukovel.

Проїзд та комунікація

Одним з найважливіших питань в цьому році було логістичне. На відміну від минулого року, цього року було набагато меньше регулярних рейсів. Так само було згадано, що в перспективі можна буде говорити про побудову аеропорту в Карпатах, що значно б облегшило питання з комунікацією і проїздом виїздом в Буковель. Поки, найоптимальніші варіанти - це проїзд поїздом через Львів, літаком через Київ, автобусом або звичайно власним авто. Що стосується останнього варіанту, варто відзначити, що при великому потоці туристів можливі проблеми з паркінгом (як з безкоштовним, так і з платним).

Міжсезоння і сезон

Зимовий період закінчився раптово, що дає більше мотивації і можливості підготуватися до міжсезоння (квітень, жовтень). У зимовий сезон головним видом дозвілля - це були снігові види спорту. У міжсезоння дуже популярний формат відпочинку "Celebration" ;святкування днів народжень, весіль та інші урочистості Це хоч і не найпопулярніший час, але попит на продаж номерів і котеджів не такий маленький. Варто відзначити, що один з прогнозів наших спікерів на літній сезон - це велосипедний туризм. Якщо в зимовий час можна кататися в горах на лижах, сноуборді і санках, то літній час ідеально для прогулянок на велосипеді.

Висновок:

Буковель чудовий у будь-який час року, незважаючи на всі обмеження і проблеми, нам і нашим колегам вдалося протриматися на рівні, або навіть перевершити очікування поставлених цілей. Нам вдалося зробити все для комфортного і незабутнього відпочинку наших гостей, про що свідчить рейтинг на booking.com і кількість людей, які поверталися до нас неодноразово цього сезону.

Одна з головних цілей для нас, як для мережі готелів Ribas Hotel Group, розвивати туризм і курорти України, створюючи нові готельні девелоперські проекти. Це не тільки розширить можливості відпочинку, а й підвищить кількість внутрішніх та іноземних туристів в рази. Нові можливості вже створюються, а готельна сфера розвивається на тлі наших європейських колег.