Важливим етапом під час розроблення концепції є правильний вибір дизайну інтер'єру готелю. Якщо Ви зараз роздумуєте над тим, який стиль обрати для майбутнього місця розміщення, пропонуємо розглянути 4 варіанти стилів в інтер'єрі готелю, які користуються популярністю серед гостей з усього світу.
Кантрі
Цей стиль асоціюють із природою, простотою, оскільки його деталі чимось нагадують сільський побут. Філософією цього напряму в інтер'єрі є прагнення до коріння та спостереження краси у звичних речах.
Що стосується елементів декору, то стиль кантрі в стінах готелів відображається світлими відтінками інтер'єру (теракотовий, коричневий, бежевий, блакитний, білий, світло-зелений, сірий, жовтий), свіжими квітами і, найчастіше, каміном. Зазвичай у таких готелях підлогове покриття виконують із паркету, ламінату або плитки. Також можливий варіант килима з довгим ворсом.
Переваги Кантрі стилю:
Створює затишне й тепле оточення, особливо для невеликих просторів із низькою стелею.
Мінуси Кантрі стилю:
Погане поєднання із сучасною побутовою технікою.
Стиль кантрі був використаний у готелях: Sophia Country Club (Вальбонн, Франція), Casolare Le Terre Rosse (Сан-Джіміньяно, Італія), Errigal Country House Hotel (Кутхілл, Ірландія) тощо.
Скандинавський
Також простим і одночасно функціональним стилем є скандинавський. Він відомий усьому світу своїм затишком і комфортом.
Основним кольором у цьому стилі є білий, доповнюють його тільки світлі відтінки, а також графічні лінії. При оздобленні готелів він передбачає використання натуральних матеріалів (деревини, шкіри, кераміки, бавовни, льону тощо). А його основною родзинкою є наявність в інтер'єрі великого столу з цільної деревини.
Дизайнери інтер'єрів особливо люблять його, тому він часто застосовується в об'єктах різних категорій у всьому світі.
Переваги вибору Скандинавського стилю:
- Догляд за просторами, виконаними в скандинавському стилі, досить простий. Так, щоби змахнути пил із декількох елементів декору або протерти дерев'яну підлогу піде небагато часу.
- Він є одним із недорогих. Тому, якщо Ви хочете вибрати комфортний і одночасно не особливо витратний стиль для свого готелю, то скандинавський – це саме те, що Вам необхідно.
Мінуси Скандинавського стилю для готелю:
- Такий стиль виглядає досить незатишно та холодно взимку через переважаючі в ньому холодні кольори.
- Безлад у номері в скандинавському стилі більш помітний через мінімалістичність. Цей чинник може бентежити гостей, які будуть розкладати в ньому свої речі.
Готелі в скандинавському стилі: Bergen Børs Hotel (Берген, Норвегія), Arctic TreeHouse Hotel (Рованіємі, Фінляндія), Tramuntana Hotel (Кадакес, Іспанія) тощо.
Артдеко
Стилю артдеко характерне об'єднання в собі минулого та майбутнього. Усе виходить із його історії. Він з'явився після Першої світової війни, коли людям хотілося повернутися до звичайного життя й водночас розробляти нові технології для поліпшення її перебігу.
Стиль артдеко в обробці готелів включає такі матеріали, як деревину, нержавіючу сталь, гладку плитку з каменю/кераміки, шкіру. Також йому характерний глянець, полірування столів, яке зараз виконується в сучасному стилі. В інтер'єрі використовуються зигзаги (при укладанні керамічної плитки) і трапеції (на спинках крісел).
Переваги вибору стилю Артдеко:
- Він виглядає солідно та презентабельно. Якщо Ваша цільова аудиторія – творча інтелігенція, то стиль артдеко ідеально Вам підійде.
Мінуси стилю Артдеко:
- Він достатньо дорогий. Такий інтер'єр не терпить дешевих речей, оздоблення готелів у цьому стилі має виглядати солідно. Також велика частина витрат буде відведена на предмети декору.
- Така кількість елементів декору та меблів вимагає ретельного прибирання, яке може зайняти трохи більше часу, ніж у готелях в іншому стилі.
Стиль артдеко використовували в готелі Wall Street Hotel (Одеса, Україна), Fairmont Peace Hotel (Шанхай, Китай), Art Deco Imperial Hotel (Прага, Чехія), Waldorf Astoria New York (Нью-Йорк, США) тощо.
Еклектика або змішаний стиль в інтер'єрі готелю
Цей стиль містить у собі елементи, які можуть бути притаманні різним стилям. Водночас всі вони гармонійно виглядають один з одним. За умови вибору змішаного стилю Ви отримаєте неповторний дизайн, оскільки у Вас буде поле для експериментів.
Але треба зазначити, що еклектика в інтер'єрі не терпить надмірної кількості предметів декору та меблів різної стилістики, оскільки все це обтяжує простір і робить його незручним.
Переваги змішаного стилю:
- «Поле» для фантазії.
- Можна створити унікальний дизайн.
Мінуси:
- Можна переборщити і простір вийде некомфортним.
Саме цей стиль переважно використовується в готелях компанії Ribas Hotels Group.
«Наприклад, у готелі Bortoli ми створили абсолютно сучасний дизайн, ближче до ноток модернізму, з віденськими стільцями дизайну початку XX століття. У проєктах для Ribas Hotels Group ми дотримувалися сучасного стилю, проте також не боялися впроваджувати в інтер'єр меблі або декор, властиві іншому стилю», – поділився Віталій Швальцвальдер, співзасновник ТОВ «IМЛА», компанії, яка займалася проєктуванням і авторським наглядом за будівництвом готелів Ribas Hotels Group.
Внутрішній дизайн готелю безумовно впливає на його подальшу заповнюваність. Однак щоби правильно визначитися зі стилем треба враховувати місце розташування готелю, його цільову аудиторію, а також виділений бюджет. Зважити ці чинники найкраще зможуть професійні керівні компанії, які ведуть об'єкт із його початку до введення в експлуатацію. Довірити всі процеси одній фірмі найчастіше є більш вигідним і правильним рішенням, оскільки вона контролює їх і несе відповідальність за підтримання якості та термінів виконання кожного етапу девелопменту.
Підписуйтесь на наш блог, щоби бути в курсі тенденцій готельного ринку та дізнаватися сучасні дизайнерські рішення при проєктуванні готелів в України.
Створення дизайн-проєкту готелю з Ribas Hotels Group. Детальніше за посилання.