+38 (097) 842 08 34
ПН-ПТ з 9:00 до 17:00
Послуги
Девелопмент
Співпраця в розробці девелоперських проєктів
Керування готелем
Для власників всіх видів готельних об'єктів
Купівля та продаж
Для власників готельних об'єктів
Маркетинг і бронювання
Для посилення продажів готелю
Check-up готелю
Комплексна діагностика вашого бізнесу
Напрямки
Інвестиції в Україні
Від 10 000$ у прибуткову готельну нерухомість
Мережа готелів
Занурюйся у магію подорожей разом з Ribas Hotels
Інвестиції за кордоном
Готельний бізнес у Азії та Європі
Книга “Більше ніж сервіс”
Книга, яка переверне ваше уявлення про сервіс
Дизайн готелів
Розробка інтер’єру готелів
Про нас Об’єкти Аналітика Блог Контакти
Управління

Без паніки: про вплив коронавірусу на туризм в Україні

5 березня 2020
4 хвилини

Китайський вірус COVID-19 вже назвали привидом глобальної кризи 2008 року. Авторитетний медичний журнал Lancet стверджує, що навіть офіційні дані про кількість хворих і загиблих, які є в наявності, занижено для уникнення паніки та іміджевих і фінансово-економічних втрат.

Всесвітня організація охорони здоров’я ще 30 січня оголосила ситуацію з коронавірусом надзвичайним станом світового масштабу. Проте не заборонила ввезення/вивезення товарів, не рекомендувала закривати кордони або обмежити в’їзди/виїзди.

Фахівці вже прогнозують кризи у різних сферах, незважаючи на те, як розвиватиметься ситуація з розповсюдженням 2019-nCoV — у пасажирській і вантажній логістиці, авіаційному сполученні, проведенні масових заходів, виробництві великих обсягів продукції тощо.

Ситуація з розвитком туризму та індустрії гостинності інтерпретується неоднаково. Їй пророкують або кризи, або появу нових видів подорожей і комунікації.

Хто найбільше постраждає від коронавірусу

Президент Всесвітньої ради з туризму і подорожей (WTTC) заявила, що новий штамм 2019-nCoV коштуватиме туристичній галузі близько 20 млрд євро. Це за умови, що з епідемією впораються у стислі терміни. Якщо ж ні, то втрати можуть бути більші вдвічі чи навіть утричі.

Найбільше постраждають Гонконг, Таїланд, Філіппіни, Камбоджа, Макао. Вони мають велику кількість туристів з Китаю.

З моменту цієї заяви спалахи були зафіксовані у 72 країнах світу. Туристичні локації порожніють, адміністрації міст скасовують фестивалі, виставки, ярмарки та інші масові заходи.

У фокусі України: думки експертів готельного бізнесу

Засновник керуючої компанії Ribas Hotels Group Артур Лупашко заявив, що українська індустрія гостинності суттєво не постраждає від коронавірусу:

— Китайський турист не є цільовим гостем української сфери гостинності. З метою торгівлі, як і у багатьох країнах, що розвиваються, їх чимало. Але для відпочинку громадяни Китаю обирають інші країни. Сфері HoReCa нема чого боятися. Те, що у багатьох країнах існує заборона на в’їзд китайців, нас не торкнеться у негативному сенсі.

Внутрішній туризм

А ось внутрішній туризм може посилитися найближчим кварталом або двома, оскільки станом на вчора на світовій карті коронавірусу вже є практично всі європейські столиці чи навколостоличні міста. Вважаю, багато хто скасує свої тури Європою, проте Україною продовжать подорожувати. У відділ бронювання компанії вже надходять запити на ранні броні в курортних об’єктах Грибівки, Коблевого, Кароліно-Бугаза, Затоки.

Андрій Маренчук, виконавчий директор компанії Ribas Hotels Group:

— На туризм може вплинути все, що завгодно: внутрішньодержавні або міжнародні конфлікти, економічні кризи, карантини та ін. Адже туризм розвивається лише за умови абсолютної безпеки людей. Мандрівників-екстремалів дуже мало, тому вони не викликають достатнього позитивного ефекту.

Коронавірус, звісно, вплинув на глобальні процеси туризму, оскільки він напряму стосується процесів безпеки. Зараз у медіа активно публікуються новини на цю тему. Певна річ, це впливає на бізнес-активність і туристичні пересування.

Реальні цифри цього впливу ми зможемо побачити і порівняти наприкінці року. Але станом на тепер за аналогічний період минулого року в нас нічого не змінилось: середній тариф, завантаження, прибутковість залишились такими ж. Як буде згодом, поки невідомо. Все залежить від того, яких масштабів сягне розповсюдження.

Бізнес має ризикову частку у рамках перельотів. Але і це не є класичним туризмом. Якщо необхідно вирушити на перемовини до іншої країни з певним рівнем ризику, скоріше за все, він все ж таки поїде, якщо йдеться про вигідну угоду.

Стежитимемо за розвитком подій. Підписуйтесь на наш блог, щоб першими дізнаватися новини індустрії гостинності в Україні.

Поділитись
Зв’яжіться з нами
Помилка заповнення
Україна

Одеса, пр. Лесі Українки, 25
Київ, Майдан Незалежності, 2
Львів, вул. Д. Данилишина, 6

+38 (097) 842-08-34

Польща

126, Marszalkowska Centre,Marszałkowska 134, 00-008 Warszawa

+44 77 0018 3859

Балі

Jl. Raya Sanggingan No. 89, Ubud, Kedewatan, Kec. Gianyar, Kabupaten Gianyar, Bali 80571

+38 (098) 414-36-67

Велика Британія

27 Old Gloucester Street, London, United Kingdom, WC1N 3AX

+44 77 0018 3859