+38 (097) 842 08 34
ПН-ПТ с 9:00 до 17:00
Услуги
Консалтинг
Эффективные инструменты для повышения прибыльности
Бизнес-план и концепция
Проектирование
Строительство
Девелопмент
Сотрудничество в разработке девелоперских проектов
Управление отелем
Для владельцев всех видов гостиничных объектов
Покупка/продажа
Для владельцев гостиничных объектов
Маркетинг и бронирование
Для усиления продаж отеля
Check-up отеля
Компалексная диагностика для процветания вашего бизнеса
Направления
Инвестиции в Украине
От 10 000$ в прибыльную отельную недвижимость
Сеть отелей
Погружайся в магию путешествий вместе с Ribas Hotels
Инвестиции за границей
Гостиничный бизнес в Европе и Азии
Книга "Больше чем сервис
Книга, которая перевернёт ваше представление о сервисе
Дизайн отелей
Разработка интерьера отелей
Про нас Наши объекты Аналитика Блог Контакты
Маркетинг

Готельний бізнес: поради до сезону 2018

30 марта 2018
6 минут

Всесвітня туристична організація при ООН UNWTO нещодавно опублікувала черговий звіт, який, не приховую, дуже потішив. Згідно з його даними, туристичний сезон минулого року був досить успішним в світовому масштабі. З початку року по серпень було зареєстровано на 56 млн гостей, що ночують, більше, ніж за аналогічний період 2016 року — на 7%. Таким чином, 2017 рік став для індустрії туризму восьмим роком безперервного зростання. І Європа — друга в списку регіонів, де цей показник є найвищим.

Що це означає для української і, зокрема, київської сфери гостинності? Що потрібно робити київським готелям, хостелам, готельно-ресторанним комплексам, щоб не тільки успішно провести сезон, а й забезпечити цілорічне завантаження?

Бонус — відрядження

Близько третини співробітників компаній зізналися, що погодилися б на меншу зарплату за умови частих відряджень. Це відображено у нещодавньому звіті міжнародної системи «Booking.com для бізнесу». У зв'язку з цим, сучасні роботодавці розглядають відрядження, як додатковий інструмент розвитку свого бізнесу і мотивації співробітників одночасно.

Що з цього мають готельні об'єкти Києва?

У них з'являється новий пласт активної аудиторії. У взаємодії з нею, звичайно, є тонкощі, з якими потрібно рахуватися. Наприклад, архітектори, які подорожують та інші творчі співробітники будуть заїжджати у найсучасніші, якщо не сказати, ексклюзивні місця. Наприклад, бутік-готелі, гостьові будинки або тематичні апартаменти.

Банкіри і фінансисти віддадуть перевагу бізнес-готелям із високою зірковістю. Для них ще будуть важливі наявність ресторану і конференц-залу.

Надзвичайно активізувалися в плані бізнес-поїздок фрілансери і блогери. Для них головне — наявність сильного сигналу wi-fi та коворкінгові зони. І, повірте, навіть невеликий відгук на будь-якому ресурсі, що у вашого готелю або хостелу проблеми з інтернетом — приведуть до того, що він забронює номер в іншому місці. Тому інтернет і робоча зона у вашому закладі повинні працювати ідеально.

Враховуйте, що більшість компаній, які регулярно відправляють співробітників на навчання або у відрядження, будуть шукати бюджетні варіанти. В першу чергу, вони поцікавляться зручностями, тому удосконалюйте наскільки це можливо свій сайт: поновіть фотоконтент, перевірте активність відділу бронювання, актуальність всієї інформації, яку бачить ваш потенційний гість.

Флагман виїзного туризму

У найближчі п'ять років Китай стане найбільшим світовим флагманом виїзного туризму. Цікава статистика виїздів за кордон громадян цієї країни:

  • у 2000 році тільки 10 млн китайців виїжджали за кордон.
  • А у 2012 році вже 83 млн туристів виїхали за межі своєї країни.

Нещодавно у Пекіні почали працювати центри VFS Global, щоб полегшити китайцям отримання української візи або надати можливість приїхати без візи на кілька днів. На даний момент в цих центрах вже можна отримати українську візу за середню для цих документів ціну — 65 доларів.

Змінився і підхід китайських мандрівників до поїздок. Якщо кілька років тому їхні переміщення по світу проходили під девізом: “Покупки і нічого крім покупок”, то зараз вони стали більш розбірливими у своїх витратах і досвідченішими у подорожах.

Тому я рекомендував би керуючим або власникам готелів придбати або самим зробити календарі з цікавими міськими івентами: фестивалями, вечірками, виставками та іншими культурними заходами. У Києві — яскраве культурне життя. Покажіть це своїм гостям.

Бренд міста — бренд країни

Британська туристична компанія Hoppa склала щорічний рейтинг найдорожчих і бюджетних місць 2018 року. Перелік становили з урахуванням середньої вартості проживання в готелі, харчування, логістики та розваг за добу.

Дані для розрахунків Hoppa брала з чотирьох найбільш авторитетних світових джерел: Booking.com, Numbeo.com, Expatisan.com, Pintprice.com.

Також візьмемо до уваги, що 26 травня в Києві пройде фінальний матч Ліги Чемпіонів УЄФА-2018. Вперше в історії України він відбудеться на стадіоні НСК “Олімпійський”. Київська міськдержадміністрація вже заявила, що на цю подію приїде втричі більше туристів, ніж на “Євробачення — 2017”.

Отже, до Києва серед інших приїдуть туристи з мінімальним бюджетом. Їх буде багато. Дуже багато. Уже зараз прес-служба міської влади повідомляє, що туристи масово бронюють готелі та хостели економ і середнього класу. В середньому такі туристи витрачатимуть в столиці близько ста доларів на день.

Завдання для готельєрів

Перетворіть своє місто в бренд в очах всіх категорій туристів. У Києві, звичайно, немає Чорного моря під боком, але є багато інших плюсів, які за правильної подачі зможуть зробити його привабливим туристичним центром.

Раджу створити карти маршрутів з пам'ятками для туристів, які не хочуть витрачати багато грошей.

Наведу наш одеський приклад.

Для гостей, які приїжджають в наші хостели, міні-готелі або беруть участь в блог- або прес-турах — ми створили карту, у яку включили нові цікаві локації, головні історичні пам'ятки, оригінальні кафе та інші цікавинки. Оформили її в одеському стилі і назвали “Де ми їдемо?”.

У київський аналог такої карти цілком можуть входити такі локації.

  • Метро. Звичайно, самою наявністю підземки нікого не здивуєш. Запропонуйте туристам побувати на глибині 105 метрів — на ст. метро “Арсенальна” — найглибшої станції у світі, до речі. А “Золоті ворота” входять до переліку найкрасивіших станцій метро в світі.
  • Вулиці. Найстарішій вулиці міста — Володимирській — більше 1 тис. років. Найдовша вулиця — Броварський проспект — налічує 14 км; а найкоротша — Інженерний провулок — менше 50 метрів. Розкажіть туристам про те, що вони можуть відвідати найширшу вулицю Європи, де відстань між будинками — 75 метрів. Так, це Хрещатик.
  • Музеї. Список музеїв Києва величезний. Найбільш відвідуваний — Києво-Печерська Лавра. Але варто ввести в ваш список і неординарні музеї: від Музею однієї вулиці до Музею каналізації.
  • Транспорт. Розкажіть про найкоротший і найгарніший маршрут довжиною всього 222 метра — київському фунікулері. І не забудьте про найдовший транспортний маршрут — трамвай №12, на якому гості проїдуть 20 кілометрів від Контрактової площі до Пущі-Водиці.

Сучасні туристи практично все, що побажають, можуть придбати самостійно. Але шукають вони позитивні емоції, нові враження. І якщо ви зможете надати їм це — привабливість вашого об'єкта в очах потенційних гостей багаторазово збільшиться.

Артур Лупашко, генеральний директор
Ribas Hotels Group
спеціально для порталу KievVlast.com.ua

Поделиться
Свяжитесь с нами
Ошибка заполнения
Украина

Одесса, пр. Леси Украинки, 25
Киев, Майдан Независимости, 2
Львов, ул. Д. Данилишина, 6

+38 (097) 842-08-34

Польша

126, Marszalkowska Centre, Marszałkowska 134, 00-008 Warszawa

+447488817906

Бали

Jl. Raya Sanggingan No. 89, Ubud, Kedewatan, Kec. Gianyar, Kabupaten Gianyar, Bali 80571

+38 (098) 414-36-67

Великобритания

27 Old Gloucester Street, London, United Kingdom, WC1N 3AX

+44 77 0018 3859